Efendi Yıldız: “Kirli Savaş” Oyunu, Dêrsim’i Vurdu!..

AKP’nin, hedefine varmak için istediği savaşa; onun istediği zaman, mekan ve onun istediği şekilde-nitelikte eylemlerle evet deyip katkı sunanlara karşı sessiz kalmayın; hiç bir biçimde bu çevrelere destek vermeyin. Aksi taktirde kendi sonunuzu kendiniz hazırlamış olursunuz!..

 

13417422_251195881918882_7701926404347267670_n“KİRLİ SAVAŞ OYUNU, DERSİM’ İ VURDU!”

 

AKP İktidarının ve karşı aktörlerinin başından beri başta Kürt Halkına genelde Türkiye Toplumuna yutturdukları “Barış Süreci”nin aslında karşılıklı bu kirli savaşa hazırlık süreci olduğu bütün boyutlarıyla tartışma götürmezcesine açığa çıkmış durumda…
Tek tek Kürt kentleri yakılıp yıkıldı, toplu toplu katliamlar yaşatıldı…

 

Şimdi Kirli Savaş, Kirli Yüzünü Dersim’e Çevirdi. Halkıyla bütünleşmiş Belediye Yönetimiyle örnek teşkil eden Ovacık İlçesi ayrıca bilinçli ve kasıtlı bir seçimdir…
“Halkların Birleşik Devrimci Hareketi” adına üstlenilen bombalı araç saldırısı; Akp iktidarının Kürt Coğrafyasında yürüttüğü yıkım ve katliamın Dersim’e çağrısıdır.

 

Dersim halkı ve özellikle Dersim Gençliği bu ve olası benzer provakatif saldırılar karşısında uyanık olmalıdır. Bilinmelidir ki bu saldırı, AKP İktidarının Dersim’i tamamen yok etme planına zemin oluşturmanın ilk adımlarından biridir. AKP; şehirlere in, sokaklarda, mahallelerde savaşalım diyor ve ne yazık ki öyle oluyor.

 

Dêsim'in Ovacık ilçesinde 13 Haziran 2016 günü araçla yapılan bombalı saldırıda siviller ve güvenlik görevlilerinden bir kaçı ağır olmak üzere çok sayıda insan yaralandı.

Dêsim’in Ovacık ilçesinde 13 Haziran 2016 günü araçla yapılan bombalı saldırıda siviller ve güvenlik görevlilerinden bir kaçı ağır olmak üzere çok sayıda insan yaralandı.

Dersim Gençliği- Dersim Halkı aslında bütünüyle bu gerçeğin farkındasınız bundan eminim. İster korkudan olsun, ister bazı küçük çıkar hesabıyla, geleceğinizi karartacak kirli savaşa çağrı amaçlı bu tür provakatif saldırılara karşı,, hemen şimdi sesinizi çıkarmaz, tepki vermezseniz her şey çok geç olacaktır…

 

İnanın hiç birşey eskisi gibi değil. O eski İnanç. Temiz Değer ve İdeallere kir bulaştırıldı. Halkın değimiyle, At izinin İt İzine Karıştığı bir dönemi yaşıyoruz.

 

AKP’nin, hedefine varmak için istediği savaşa; onun istediği zaman, mekan ve onun istediği şekilde-nitelikte eylemlerle evet deyip katkı sunanlara karşı sessiz kalmayın; hiç bir biçimde bu çevrelere destek vermeyin. Aksi taktirde kendi sonunuzu kendiniz hazırlamış olursunuz!

 

AKP’nin Dersim’i yok etme amaçlı,Dersim’e Özel-Bölgesel Savaş Planına zemin oluşturan bu tür provakasyonlardan derhal vazgeçilmelidir…Aksi takdirde yaşanacak yıkım ve kıyımdan adı gecen gruplar sorumlu olacaklardır.

 

13450087_253164618388675_6030421764614779390_nBu gruplara desdek veren kesimler- kişiler, kurumlar, çok geç olmadan, olanlardan olacakları görüp karşı tavır almalıdırlar.
Sistemin kirinden- pasından uzak kalabilmiş devrimci sorumluluk, İnsanlık bunu gerektirmektedir… 15.06.2016
Efendi YILDIZ

https://www.facebook.com/Dersim-Meclisi-2016-149587968746341/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1.435 kere okundu

Gülengül Üsdtündağ; “Yetiş Pirim”